A Piliscsabáért Egyesület 2007-ben sikeresen pályázott kisközösségi rádió frekvenciára és technikai eszközökre az ORTT-nél, ennek köszönhetően indulhatott meg az adás 2008. januárjában. A Zöld Hullám Rádió Piliscsaba rádiója, a műsorok a piliscsabaiaknak készülnek Piliscsabáról, a településen zajló kulturális, közösségi, vallási élet eseményeiről és minden olyan kérdésről, amely az itt lakók életét érintik. A munkatársak arra törekszenek, hogy a Zöld Hullám Rádió mikrofonja minden fontos eseményen ott legyen. Műsoraik készítésében számítanak a piliscsabai polgárok aktív közreműködésére, várják tőlük a híreket, kérdéseket. Remélik, hogy a Zöld Hullám Rádió közelebb hozza az itt élőket egymáshoz, segít nekik megismerni mások örömét, gondjait, és ezzel hozzájárul ahhoz, hogy az itt élők igazi otthonnak tekinthessék ezt a kedves, szép falut.
A Zöld Hullám Rádió alapító szerkesztője László Erika újságíró, a Piliscsabáért Egyesület elnöke, aki szerteágazó újságírói pályafutása során a Magyar Rádió angol szekciójában szerzett rádiós tapasztalatot, mint szerkesztő és riporter. "A rádió a legközvetlenebb kommunikációs eszköz, gyors és hatékony módja a hírek továbbításának. Hatalmas közösségformáló erő lehet, ha jól használják. De egyben kétirányú utca is. Ahhoz, hogy valóban a közösség szolgálatába állhasson, szükség van a közösség közreműködésére is. A piliscsabaiaknak is meg kell tanulni élni ezzel az új lehetőséggel. Mi ott leszünk és mindent megteszünk azért, hogy élhessenek vele" - mondta László Erika.
A zenei és egyéb műsorokat Stephen D'Agostino amerikai - jelenleg Pilisjászfalun élő - karmester állítja össze virtuóz módon. A Zöld Hullám Rádió műsorainak összeállításában részt vesznek a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kommunikáció szakának hallgatói is. Az együttműködési javaslatunkat dr. Nagy László dékán úr és Kovács Ákos úr, a Kommunikáció Intézet vezetője is támogatásáról biztosította, amelyért köszönet illeti őket.
A Zöld Hullám Rádió 2009. március 15-től új frekvencián, az FM 107,4-en jelentkezik, ahol a korábbi zavaró hatásoktól mentes, reményeink szerint jobb vételt lehetővé tevő műsort sugárzunk.Ne feldejék tehát március 15-től a rádiójukat az FM 107,4-es frekvenciára állítani reggel 7-9 és délután 4-6 óra között.
Jó rádiózást!
László Erika
szerkesztő
Legkalandosabb utazás során érkeztem el a rádióhoz. Rossz helyen leszállás vonatról (3 megálló is a településen) 1 óra séta, majd még egy, mire egy hangulatos dűlőútszerűségen meglett a rádió épülete. Itt fogadott László Erika, a helyi civilek motorja. Hatalmas családi házban van a rádió, mely a fenntartó egyesület székhelye is egyben. A hátsó nyári konyha-szerűségben található a mini stúdió, ami kb 8 négyzetméter, 3 számítógép, 2 keverő, 4 mikrofon felszereltségben. Itt láttam eddig egyedül Apple számítógépeket. Professzionális stúdiótechnikával készíti műsorait az 5 műsorvezető, szerkesztő. 4 órában adnak, kizárólag konzerv adásokat. Mindannyian 50 év körüliek. Itt láttam először a mindenki ért mindenhez stábot, gyakorlatilag bárki kiesése esetén zavartalanul folyhat minden munka. Mindannyian kipróbált régi motoros ujságírók, rádiósok, civil szervezők. Minden helyi eseményen ott vannak, ezekről készítik műsoraikat. Nagyon magas a szöveg aránya a műsorszerkezetben. Helyi önkormányzatról rossz a véleményük, nem támogatják a helyi civileket. A többi civil szervezettel jó a viszonyuk. Többször komoly tényfeltáró műsort is készítettek a helyiek érdekvédelmében. Próbáltak az egyetemmel is kapcsolatot keresni, a kommunikációs tanszék ettől elzárkózott, sikertelenül saját maguk próbáltak rádiót indítani. Idővel 24 órásra kívánják emelni műsoridejüket, de ez szerintük több év múlva fog csak bekövetkezni, nem erősltetik. Új kollegák keresését sem forszírozzák.
Konklúzió: Klasszikus rádiós újságírói munka professzionális módon megvalósítva, előtérben a helyi közösség dolgai.
0 Megjegyzések